What is this blog about? / O czym jest ten blog?

This blog is going to be my journey into a fabulous world of yarns, threads, fabrics, embroidery, cross stitch, hand and machine sewing, tatting and crocheting. It is my journey in eighty reels around the sewing world I have recently embarked on :) Adieu!

Ten blog jest moją pierwszą podróżą w bajecznie kolorowy świat ręcznych robótek, igieł, nici, szydełek, czółenek i szmatek. To tu chce pokazywać swoje pierwsze zmagania z igłą i szydełkiem, uczyć się nowych technik, realizować projekty, dzielić obserwacjami itp. Zamierzam bowiem udac się w podróż w 80 szpulek dookoła krawieckiego świata :)
Ahoj!

Friday, January 08, 2021

Patrząc wstecz. Podsumowanie 2020.

W sumie to trochę późno na podsumowania i nigdy ich z zasady nie robię. Ale rok 2020 to nie był zwykły rok i coś o nim powiedzieć trzeba. To rok, którego cyfr długo jeszcze nie zapomnimy. Nie był to dobry rok z oczywistych względów dla wielu z nas. Jednakże cieszmy się, że wyszliśmy z niego cało. Nie każdy miał to szczęście. 

Jeśli chodzi o twórczość to paradoksalnie był to dla mnie pracowity i obfity w projekty rok. Tworzyłam nieprzerwanie od stycznia po ostatnie dni grudnia. Poraz pierwszy w życiu poświęciłam całe 365 dni tylko  i wyłącznie jednemu hobby - szydełku. Nietknięte przez długie miesiące pozostały druty oraz haft. Szydełko zaczarowało mnie na tyle mocno, że narazie nie zamierzam go porzucić. Za to odkryłam fascynujący i kolorowy świat szydełkowych ozdób i zabawek, który pragnę jeszcze bardziej odkrywać. Można by powiedzieć nieskromnie, że "rozkwitłam" pod tym względem. Wiele nowego nauczyłam sie przez ten rok, zdobyłam więcej pewności siebie w wykonywaniu zabawek, poznałam nowe techniki szydełka, odkryłam nowe piękne włóczki i wzory, zyskałam paru klientów i poznałam kilku zdolnych projektantów szydełkowych wzorów różnych narodowości. Etsy i Ravelry stały się moimi codziennymi homepage'ami. Zgromadziłam dziesiątki różnych nowych wzorów. Nic nie było odgórnie planowane (oprócz zamówień), z projektami szłam na żywioł - wykonywałam dokładnie to na co miałam ochotę. To najbardziej kocham w robótkowaniu - wolność tworzenia pod wpływem impulsu. Długie tygodnie lockdown'u podtrzymywały moją szydełkową pasję. 

Poniżej fotokolaż każdej jednej szydełkowej rzeczy wykonanej przeze mnie w 2020 r.



Jestem wdzięczna opatrzności, że tyle było mi dane wykonać :)

Na kolejny nowy rok życzę Wam (i sobie) tego samego  - zdrowia przede wszystkim bo ono jest teraz najważniejsze, pomyślności wszelkich, nadziei, uśmiechu, słońca na każdy dzień, dużo serdeczności ludzkiej oraz wielu inspiracji i mocy do tworzenia nowych pięknych rzeczy. 

Tym, którzy tu przychodzili komentować przez cały rok, serdecznie dziękuję. Z przyjemnością czytałam Wasze komentarze. 

Pozdrawiam noworocznie,

Titania

7 comments:

 1. Tworzysz wspaniałe prace! Życzę by nigdy nie brakowało Ci sił i weny:) Kolejnych fantastycznych projektów na nowy rok i duuużo zdrowia:)

  ReplyDelete
 2. Absolutnie wszystkie fantastyczne. Podziwiam bo ja nie mam cierpliwości do małych form.

  ReplyDelete
 3. Ale że tylko szydełko??? a haft???? ja szydełka nie ogarniam, a patrząc na Twoje cuda przydało by się.
  Dla mnie robiny wymiatają.
  Cały czas sobie obiecuję, żeby częściej się udzielać - zwłaszcza w komentowaniu... a ja taki cichy wielbiciel z reguły jestem.
  Pozdrawiam i zdrowia życzę i czasu na robótki niekoniecznie w lockdown-nie

  ReplyDelete
 4. Cudne prace szydełkowe stworzyłaś :).

  Ja bardzo ubolewam, że z szydełkiem mi nie po drodze...

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :).

  ReplyDelete
 5. Fantastyczne szydełkowe podsumowanie! Robiny i lisy skradły moje serce :-)
  pozdrawiam :-)

  ReplyDelete
 6. Przecudne i niepowtarzalne prace!!! Pozdrawiam gorąco:)

  ReplyDelete

Share Your Love, Leave a Comment :)